KategorilerFit Blog Kişisel Gelişim Yazılar

Hem Midemiz Hem Ruhumuz Doysun

Türkiye’de Google üzerinden ‘’Yılın Arama Trendleri 2020’’ye göz attığımızda genel kategoride üst sıralarda Corona Virüs ve ekmek olduğunu görüyoruz. Tüm dünyayı siyasi, politik, dinsel ve daha pek çok alanda derinden etkileyen ve yeni bir dünya yeni normal gibi pek çok cümleyi de normalleştirdiğimizde benim için normal olmayan başka bir şey fark ettim.

Kitaplar…

Onlar yine yalnız mı bırakılmıştı?

Yeni ev yapımı ekmek gibi pek çok tarif sokağa çıkma yasaklarında hem hayatımıza hem midemize girdi. Burada da bir seçim yaptık; sağlıklı yemek alternatifleri ve diğerleri gibi…Fakat ülkemizde evde kahve yanında okunan kitap sayısı, kahve tüketimindeki artıştan yine düşüktü…İroni bununla bitmedi… Online eğitimler, instagram canlı yayınları, zoom webinerler istatistiklerde zirveyi gördü fakat yine kitaplar sessizce okunmayı ve yenilerinin yazılmasını bekledi.

Herkesin farklı ilgi alanları ve tercihlerinden bahsetmiyorum. Bahsetmek istediğim ruhumuzu aç bırakmamak için kitap okumaya devam etmemiz gerektiği… ‘’Pozzyfit’’ ürünleri ve tarifleri sağlıklı yaşamınızı desteklerken; sizlere sunacağım kitap önerileri ile de ruhunuzun sağlığına katkıda bulunmayı planlıyorum.

24 Ağustos 2019 günü Destek yayınevi sahibi Yelda Cumalıoğlu’nun TedX konuşmasından sonra yanına giderek sosyal medyanın gücünü kitap okuma farkındalığını arttırmak için kullanmak istediğimi söyleyerek kafamdaki projeden bahsettim. İnstagramda geçmiş günlerin fotoğraflarını her Perşembe #tbt hashtagi ile severek paylaşıyoruz ve bu etkileşim yıllardır çok fazla ilgi görüyor. Bende bu etkileşimden ilham alarak her salı günü okuduğumuz, okumayı planladığımız, merak ettiğimiz, paylaşmak istediğimiz kitapları #salıgünükitapgünü hastagi kullanarak insanların kitap diye bir gerçeğin varlığını fark etmelerini, kitap severlerinde daha fazla bir araya gelmesini sağlayarak dikkatlerini çekmek istedim.

Yapılacak çok iş, söylenecek çok söz ve okunacak çok kitap var… Bundan sonra sizlere her hafta bir kitap yorumlayacağım. Beraberce öğreneceğimiz, paylaşacağımız ve çoğalacağımız bir sayfa olmasını diliyorum.

INSTAGRAM : @nihankirlikovali

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir