KategorilerFit Blog Pozitif Yaşam

Evimizdeki Pozitif Enerjiyi Yükseltmenin Yolları

Huzurun en büyük zenginliklerden biri olduğunu düşünenlerden misiniz?

Eğer sürekli aksilikler, hastalıklar, kavgalar, maddi- manevi problemler ile boğuşuyorsanız yaşadığınız evin yaşam enerjisi bloke olmuş olabilir. Evinizde kendinizi rahat hissetmiyorsanız ve yaşam konforunuzu arttırmak istiyorsanız enerji dönüşümüne ihtiyaç duyarsınız. Böylelikle yapacağınız ufak değişiklikler ile kendinizi yeniden doğmuş gibi hissetmeniz mümkün olacaktır.

1) Fazla ve kullanışsız eşya biriktirmeyi bırakın.

Çoğumuzun her şeyi biriktirme merakı vardır. Belki bir gün işe yarar diyerek sakladığımız nesneler olumlu enerji akışını engelleyebilir. Bu nedenle, iyi düzenlenmiş ve sade tutulmuş bir ev ortamı sağladığımızda daha sakin ve huzurlu bir atmosfer oluşur. Yığılan işleri ihmal etmeyin ve biriken eşyalarınızı gözden geçirin.

2) Kırık nesnelerden kurtulun.

Feng Shui felsefesi, negatif enerjiye katkıda bulunacak ya da olumlu olanları engelleyecek şekilde kırılan ve çatlayan tüm nesneleri atmamız gerektiğine inanıyor. Onarıp, geri dönüştürerek ev enerjisine olumlu katkıda bulunulmadığı düşünülmektedir. Biraz karmaşık gelebilir, ancak ikiye bölünmüş ya da kırılmış bazı dekoratif aksesuarlarınız varsa kaldırmanız tavsiye edilir.

3) Evde çiçek bulundurun. Özellikle Barış çiçeği…

Çiçekler veya bitkiler canlı enerjiler olarak bilinir. Özellikle bazı bitkiler yapısal özellikleri ile evin havasını temizleyip pozitif enerji yayma özelliğine sahiptir. Bu nedenle bitkilerin dekorasyonun bir parçası olması önemlidir. Paşakılıcı çiçeği ve Barış çiçeği evinizde bulundurulması tavsiye edilir. Bakımı kolaydır, iyi enerji yayar ve her zaman göze hitap eder.

4) Dekoratif aynalar kullanın.

Işığı yansıtarak daha ferah bir atmosfer oluşturur. Derinlik katan unsurlarla alanları daha geniş gösterirler. Ancak aynaların konumu burada önemlidir. Pasif enerjiyi değiştirebileceği kapı ya da yatak odası önüne koyulması önerilmez.

5) Aromaterapinin gücünden faydalanın.

Evinizi, sizi rahatsız etmeyecek ve çok baskın olmayan güzel kokularla donatın. Aromatik uçucu yağlar bunun için birebirdir.

6) Mum yakın.

Hem kokusu hem de yarattığı rahatlatıcı ambiyans açısından mum ışığı enerjiniz üzerinde olumlu etki yaratabilir.

Bazı kaynaklarda beyaz renk mumun arındırıcı, lila ve mor renk mumun sakinleştirici, mavi mumun ise yatıştırıcı etkileri olduğu belirtilir. Mumların dizilişinin ve şekillerinin de önemli olduğu söylenir. Sevdiğini koku ve şekillerde mumlarla evinizin dekorasyonuna katkı sağlamalısınız.

7) Müziğin sesini açın.

Dinlemekten keyif aldığınız ve enerjinizi yükselten şarkıları çevrenizi rahatsız etmeyecek şekilde açıp, ritmine ayak uydurmalısınız.

8 ) Adaçayı yakın.

Her zaman değil tabi ama kuvvetli bir negatif enerji hissederseniz bir tutam ada çayı yakın ve evinizde biraz gezdirin. Aslen Kızılderili kültürüne dayanan ama pek çok farklı kültürde daha karşımıza çıkan bu eski adetin arındırıcı, temizleyici bir etkisi olduğuna inanılır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir